Depresyon ve Anksiyate

Kendimizi ara sıra stresli ve gergin hissederiz. Kaygısız ve problemsiz bir hayat asla düşünülemez. Olması da mümkün değildir. Yaşadığımız aksilikler, aldığımız kötü bir haber moralimizin bozulmasına, kendimizi kötü hissetmemize yol açar. İçimize attığımız, insanlarla paylaşmaktan korktuğumuz sorunlar zamanla bizi daha fazla karamsarlığa ve ümitsizliğe iter. Hayatın bilmecesi, koşuşturması ve gelecek kaygısı içerisinde kaybolan bizler için stres çok olağandır.

 

Bilinçaltımızda şekillenen, çözemediğimiz bu sorunlar, üzerimizde genel gerginlik ve karamsar bir ruh hali yaratarak depresyon yaşamamıza sebep olurlar. Tedavi edilmediği sürece hayat kalitemizi bozarak mutsuz olmamıza neden olur.

 

Bu kitapta sizlere depresyonla nasıl mücadele edeceğinizi anlatarak, kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayacak önerilerde bulunacağım. Yaşadığım ve faydasını gördüğüm uzman görüşlerden derlenen bilgileri paylaşarak bu sorunun nasıl üstesinden gelinebileceğinden bahsedeceğim. Her zaman kendinize güvenin ve inanın. Ben hiçbir sorunun kalıcı olduğuna inanmıyorum. Kısacası tünelin ucunda ışık var. Sadece yapmamız gereken içimizdeki bu ışığı görmek. Kitapta sizlere depresyon ve anksiyatenin nedenlerinden, bununla baş etme yollarından bahsedeceğim. Kitaptan,

 

  • Depresyon yaşayan ve kendini ruhsal sıkıntıda hisseden kimseler
  • Panik atak ve anksiyate sorunu olanlar
  • Geleceğe dair kaygıları olan insanlar,

 

faydalanabilirler.

 

Gündelik geçici stres yaşamanız, minör ya da majör depresif olmanız, yaygın ya da geçici anksiyate sorununuzun olması kitaptan faydalanmanıza engel değildir.

Sizlere öncelikli tavsiyem sorunlarınızı asla içinize atmayın, mutlaka uzman bir hekime başvurarak profesyonel destek alın. Sevdiğiniz ve güvendiğiniz insanlara içinizi dökün. Onların önerileri ve tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Kendinizi iç dünyanıza hapsetmeyin. Sevdiğiniz insanlarla beraber olmak, huzurlu bir ortam, derdinizi anlatmak sizi sorunlardan uzaklaştırarak kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Asla ümitsizliğe kapılmayın. Zamanla üstesinden gelinemeyecek bir sorun yoktur. Yeter ki karlılığınızı ve azminizi yitirmeyin.

 

KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir