Hit kazanma yöntemleri

Web sayfanızın daha fazla ziyaretçi tarafından ziyaret edilmesini istiyorsanız, mutlaka sitenizin arama kalitesine uygun olup olmadığını kontrol ederek başlamalısınız. Bir web sayfasının nasıl olması gerektiği konusunda daha önce yazdığım makaleye bir göz atabilirsiniz. Aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

http://ulasocal.com/site-kalitesini-artirma-ve-seo-yapma/

Ayrıca sitenizin görünürlüğünü artırıp ziyaretçi almasının diğer yollarından da bahsedeceğiz

1-Başlıklar 

Konu başlığını içerikle en alakalı, kısa ve öz konu ile ilgili olanlardan seçmenizde fayda var. Kişilerin konuya ulaşmak için hangi kelimeleri kullanacağını tahmin edin. Eğer bir kelime çık suistimal edildiyse ve sık yer alıyorsa farklı olanlarını seçmeniz sizin için faydalı olacaktır. En önemli anahtar kelime site başlığıdır. Çünkü kullanıcı arama sonuçlarından en alakalı olanı seçecektir. Gözükse dahi mantıksız başlıklar seçmek bu başlığı atlamanızı sağlar.

2-İçeriğin Kalitesi

Konu gerçekten faydalı bilgiler içeren kullanıcıya yararlı olacak özenle seçilmiş konular olmalı. Sadece resim değil metin ve anahtar kelimelerden zengin olmalı. Mutlaka en basit konu için dahi 1-2 paragraftan fazlasını ekleyin. Sadece embed video veya resim olan, başlık veya sadece link içeren konular zayıf içerikli konulardır. Her konuya elinizden geldiği kadar anahtar kelime başlık metin fayda var. Sitenizi başkalarını işine yarayacak en uzman olduğunuz konularla donatın.Kesinlikle Copy-Past içerik yer almasın. Her cümle sizin eseriniz olsun. Çünkü başkalarının yazısını izinsiz kullanmak doğru değildir ve arama motorları bu konular filtreleyebilirler.

3-Sık Sık Konu Girmek ve Güncellik

Sitenizi elinizden geldiği kadar sık konu ekleyerek güncel tutmaya çalışın. Güncellik sitenin tekrar ziyaret edilmesini sağlar. Arama motorları sık güncellenen sitelere daha çok uğrarlar. Her konuyu pinglemeyi unutmamakta fayda var.

4-+1 Butonlar ve Sosyal Medya

Sitenizin reklamını ilgili blog ve forum ve sosyal medyalarda paylaşın. Google’ın önem verdiği toplistlere de ekleyebilirsiniz. Facebook,Twitter  Linkedyn hemen paylaş buttonları eklemeyi unutmayın. Site tanıtımı bence en hassas konulardan bir tanesi. Bu yöntem aynı zamanda sizin kaliteli backlink almanızı sağlayacaktır.

5-Spam içerik ve Abartılı Backlink

Abartılılı backlink ve kopya içerik spam muamelesi görür ve sitenize sıralama kaybettirir. Bunu yapmayın. Sadece ilgili yerlerde manuel paylaşın. Spam yayan sitelerin faydası değil zararı olacaktır.

Umarım faydalı olmuştur yorumlarınızı esirgemeyin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir