Lg 49uh850v-Samsung 49ks8500 karşılaştırma

UHD Led Tv klasmanında OLED Tv’ler hariç öne çıkan iki model hakında  edindiğimiz bilgiler dahilinde bilgi vermek istedik.  4000 TL bandında satış fiyatları olan bu iki modelin özellikleriyle öne çıktığını belirtmek hata olmaz.

Bunlardan LG 49UH 850V  daha öncede bahsettiğimiz SUHD teknolojisiyle IPS 4K Quantum Display 10 bit panele sahip.  Milyar renk desteği ile geniş yelpazede ve tonda renk desteği sunuyor. Tv oldukça şık bir tasarıma sahip. İnce metal çerçeveler güzel ve  hoş bir hava katmış. 3D desteğinin olması bir diğer artısı. HarmanKardon ses sistemi çok başarılı. Smart Tv ise WebOS 3.0 ve akıllı kumandasıyla gayet kullanışlı diyebiliriz. 2700 Hz ekran tazelenme hızına sahip.

Görüntü Özellikleri

Panel Yapısı True Black
Renk Gösterimi ColorPrime Plus
Renk Doğrulama 3D Color Mapping
Renk Derinliği Billion Rich Color (Milyar Renk)
Kontrast Geliştirici Var
Dimming Local Dimming
HDR HDR Super
Ultra Parlaklık Var

Samsung 49ks8500 serisi ise kavisli tasarımıyla ve görüntü kalitesiyle öne çıkan modellerden. Panelde Quantum Dot teknolojisi kullanılmış. 10 bit renk desteğine sahip. Kullanılan nano teknolojisiyle ışık sızması ve parlama sorunu yaşatmıyor. Görüntü kalitesi yüksek kontrast oranıyla biraz öne çıkarıyor. HDR si gerçekten çok başarılı. LG49UH850V modelindeki bazı kullanıcıların şikayet ettiği ışık yansımaları, ekranda flush kirlenmeler, ve gece görüntüsünün siyahlardan biraz griye dönmesi gibi yorumlar Samsung un bu serisinde görülmüyor. Her iki Tv ye de test etme imkanı buldum. Ips panel, ses kalitesi, 3D desteği ve smart tv fonksiyonları ise Lg nin artıları.

Her iki Tv de özellik olarak birçok kullanıcının ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacaktır. 4000 TL bandında alınabilecek en iyi Tv lerden diyebiliriz.

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/50598-54998/lg-49uh850v_samsung-49ks8500/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir