Sitenin Google’da gözükmesi ve arama sonuçları

Google’ın site sahipleri için verdiği örnek cevap:
“Sitenizi inceledik ve sitenizin Google’daki sıralamasını değiştirecek, webspam ekibi tarafından el ile yapılmış bir işlem bulamadık. Karşılaşabileceğiniz herhangi bir sıralama sorununun webspam ekibinin el ile yaptığı bir işlemle ilgisi olmadığından siteniz için yeniden değerlendirme isteğinde bulunmanıza gerek yoktur.
Elbette, sitenizin sıralamasını etkileyen başka sorunlar olabilir. Google’ın bilgisayarları, arama sonuçlarımızın sıralamasını algoritmalar olarak bilinen bir formüller dizisi ile belirler. Her yıl arama algoritmalarımızda yüzlerce değişiklik yaparız ve sayfaları sıralarken 200’den fazla farklı sinyalden yararlanırız. Algoritmalarımız ve Web (sizin sayfanız dahil) değiştikçe, kullanıcılarımıza en iyi sonuçları sunmak için güncellemeler yaptığımızdan sıralamada bazı dalgalanmalar oluşabilir.
Sıralamada bir değişiklikle karşılaştıysanız ve bunun basit bir algoritma değişikliğinin ötesinde olduğundan şüphelendiyseniz, sitenizin içeriği, içerik yönetim sistemi veya sunucu mimarisinde yapılan önemli değişiklikler gibi başka şeyleri de olası nedenler kapsamında araştırmak isteyebilirsiniz. Örneğin sunucunuz sayfaları Googlebot’a sunmayı durdurursa veya sitenizdeki sayfalarının büyük bir bölümünün URL’lerini değiştirdiyseniz, sitenin sıralaması iyi olmayabilir. Bu makalede sitenizin aramada neden iyi bir sonuca ulaşmadığı ile ilgili diğer olası nedenlerin bir listesini bulabilirsiniz.”

Sitenin hiç index almaması ve tarama hatası olmaması durumunda kalite kurallarına uygunsuzluk söz konusudur. Bu durumda siteyi yukarıda link verilen makaleye göre şekillendirmelisiniz. Bazen görüyorum bir iki sayfa içerik,bağlantıları düzenli olmayan site sahipleri bundan yakınmakta. Siteyi yeni kurduysanız hem seo ya göre şekillendirin hemde içerikle zenginleştirin. Sitenin ortasına kocam bir resim koyup tek sayfa neden google a eklenmedi dememek gerekir. İlk olarak arama motorunu ve ziyaretçiyi değil siteyi düşünmelisiniz. Ortaya iyi bir içerik koyarsanız zaten hakkettiği yeri alacaktır. Kişisel siteler için basit bir biyografiden fazlasını ekleyin. Yazılarınız,güncel konular olabilir. Site görsellik ve profesyonellik sezdirmesi gerekir. Birçok kullanıcı bunu ayırt edebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir