Sitenize ziyaretçi kazanmanın yolları

Web sayfanızın daha fazla kişi tarafından ziyaret edilmesini nasıl sağlarsınız? İddialı bir site nasıl oluşturulur?

Google’da Yükselme Teknikleri

 

Parolanız, zaman, sabır ve emek olmalı. Web sayfasını tarlaya benzetirseniz, tarlanıza sürekli yeni şeyler ekmeli ve sulamalısınız. Ziyaretçi kazanmanın püf noktaları :

– Konu başlıklarını özenle seçin. Çünkü başlıklar ziyaretçiyi  siteye davet eden, aradığını bulmasını kolaylaştıracak anahtar kelimelerdir. Konuyu en iyi temsil eden başlık seçilmeli.

– Siteye her zaman yeni konu ekleyin. Haftada en az 7 konu. Bugün kartopu olan içerik yarın üzerine ekleyerek çığ halini gelecektir.

-Kullanıcı ile etkileşime önem vererek, onların katılımını sağlamaya çalışabilirsiniz. Üyelik, yorum yazma, konu açma şeklindeki uygulamalar bu etkileşimi artırır.

– Kendi kendinize, eklediğiniz içeriği sorgulayın. Kullanıcıya istediğini veriyor mu yoksa tamamen argo tabirle yeşillik olsun diye mi oluşturulmuş. Aynı konudan 1000 tane dahi olsa sizin sunduğunuz içeriğin mutlaka farkı olmalı.

– Ziyaretçiye ne aradığı sunan faydalı bilgiler verin. Uzman olduğunuz niş bir konuya odaklanın ki site ve içeriği ayrıcalıklı hale gelsin. (Relevant and Rich Content)

– Site için Facebook safyası açmak, Twitter ve Google+ ‘da konu linklerini paylaşmak sitenin etki alanını ve etkileşimini yükseltecektir.

– Kopya’dan uzak durmak. Belkide en hassas konu.

-Sitenin mobil uyumluluğu arama sonuçlarında ve de sıralamada etken olduğu belirtildi. Sitenin mobil ile uyumluluğu test edin.

Seo hakkına hiçbir fikriniz yoksa Google’ın sunduğu başlangıç rehberini baştan sona okuyabilirisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir