Sitenizin daha çabuk indekslenmesini sağlayın.

Ne zaman bir web sitesi tasarlasanız aklınıza gelecek ilk şey sitenizin daha fazla insan tarafından ziyaret edilmesidir. Ziyaretçinin ise sitenize ulaşma yolunun ise arama motoru olduğunu düşünürsünüz. Bunun için sitenizin bot tarafından indekslenmesini beklemek zorundasınız

 

Şimdi sitenizi arama motoruna nasıl sevdirebilirsiniz ve daha çabuk indekslenmesini sağlayabilirsiniz bunu anlatacağım.

1-Sitenizi zengin ve benzersiz içerikle donatın. Site içeriğine konu ile ilgili uzun metinler ve alakalı sözcükler ekleyin. Kelimeleri çok fazla tekrar etmekten kaçının.

2-Site Haritası Hazırlayın

Site haritasını xml formatında oluşturabileceğiniz gibi sitenizin rss feed url sini de site haritası oluşturmakta kullanabilirsiniz. İnternette online olarak xml site haritası oluşturmanızı sağlayan sitelere göz atabilirsiniz.

3-Google Webmasters Tools’u kullanarak oturum açın ve sitenizi sahiplenin. Tarama(crawl) kısmınından site haritasının url sini göndererek eklenmesini bekleyin.

4-Konuları elinizden geldikçe pinleyin. Pingomatic ve Autopinger gibi servisleri kullanabilirsiniz. Bu sitenize botu davet etmek anlamına gelir.

5-Sitenizi güncel tutun ve yeni konular eklemeye devam edin.

6-Hatırı sayılır faydalı dış bağlantılar (yüksek pr backlinkler) sitenizin görünülüğüne katkı sağlayacaktır .

7-Kopya ve Spam içerkten sakının.

8-Sosyal bookmarks ile sitenizi Feedburner,Facebook ve Twitter gibi platformlarda paylaşın. Bu işlemler botların dikkatini çekecek ve sitenize gelmelerini sağlayacaktır.

9-Sitenizi Google Analitics’ e ekleyerek tracking codunu sitenize yerleştirin.

10-Webmaster Tools’u kullanarak “Google gibi getir” aracı ile sayfaların taranmasını ve “render” edilmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir