Uygun Fiyata Hosting ve Domain Tavsiyesi

Kendi özel alan adınınızı kullanarak  web sitenizi oluşturmadan önce gereksinimlerinizi karşılayacak, bütçeniz ve beklentinizle uyumlu bir seçim yapmanız gerekir.

Sitenizi en doğru şekilde tanımlayacak benzersiz bir domain(alan adı) ve  hosting(barındırma hizmetini seçmeniz gerekir.

Alan adı denilince akla gelen ilk firmaların başında GoDaddy yer alır. Dünyaca ünlü bir alan adı sağlayıcısı olarak çeşitli promosyonlarla ve indirimlerle cazip hale gelmekte, 7/24 İngilizce ve Türkçe telefon desteği ve müşterilerle ilgilenmelerini yeterince başarılı buldum.

Hosting Önerisi

GoDaddy’ ye ilk defa kayıt olacaksanız “GOFLLTK46” promosyon koduyla “.com uzantılı alan adınızı bir sene çok daha ucuza indirimli olarak alabilirsiniz. Şu anki indirimli domain ücreti 8,50 TL daha önce 2,20 TL’ idi.

Ücretsiz bir blog da oluşsturarak içeriklerinizi yayınlayabilirsiniz. Ancak kendinize ait bağımsız bir domaininiz olması her zaman ayrıcalıktır.

Sitenizin ismini belirledikten sonra diğer yapmanız gereken doğru hostingi seçmektir. Öncelikle tavisyem ücretsiz hosting yanıltmacalarına ve tuzaklarına pek bulaşmayın. Siteniz biraz ziyaretçi almaya başlayınca paket yükseltmeniz isteniyor, siteye erişim askıya alınıyor. İddialı sitelerde ücretsiz hosting kesinlikle önermiyorum.

İddialı bir siteniz varsa kesinlikle güvenilir bir firmadan doğru paketi tercih edin. Hosting planı size uyuyor mu? Çok ziyaretçili ve fazla veri kullanımı yapan sitelerde yüksek paketler seçmek gerekecekir. Genelde metinden oluşan, video ve dosya paylaşımı yapmayan blog sitelerinde başlangıç için düşük paketler yeterli olabilmekterdir. Dürüst hostingler paketlerin limitlerini sizinle doğru olarak paylaşacaktır. Paketin aylık izin verilen bant genişliği ve veri kullanım hakları, cpu kullanım limitleri beklentinize uygun olmalıdır. Emin değilseniz destek almayı unutmayın.

Barındırma olarak yine GoDaddy’den hosting hizmeti alabilirsiniz. 3 senelik satın aldığınızda balangıç paketini %29 indirimle satın alabilirsiniz.

Başlangıç Paketi Limitleri
1 web sitesi
30 GB barındırma Alanı
Sınırız bant genişliği
Belirtilen limitler blog siteleri için gayet uygun. Lokasyon olarak Avrupa seçilebilir. Bağlantı hızı, erişim gibi her hangi bir soruna şu ana kadar rastlamadım.

One thought on “Uygun Fiyata Hosting ve Domain Tavsiyesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir