Web sitenizi tanıtın, değerini artırın

Site sahipleri için önem arz eden konulardan bir tanesi, ziyaretçi kazanmanın yanında sitenin tanıtımını yaparak daha fazla kişi tarafından bilinmesini sağlamaktır. Arama motorları indeksleri haricinde ziyaretçi kazanmanın etkili yoludur. Bildiğiniz gibi site popülaritesi ölçülürken spam olmayan dış bağlantılar Google Pagerank algoritmasının kuralıdır. Bunlar sosyal medya, konuyla ilgili bloglar ve forumlardır. Buralarda site adresini ve konularınızı paylaşabilirsiniz. Siteniz ilgi çekici konular ve ürünlere sahipse diğer site sahipleri de sayfalarında bunlara yer verebilir.

Gerçek hayattan örnek verirsek sevilen ürünlerin olduğu mekanlar dilden dile dolaşır, herkes birbirine tavsiye eder, sizde orasının farklı olduğunu anlarsınız. Bir site kendinden ne kadar çok bahsettirirse algoritma gereği değeri de artacaktır. Aramalarda sıralamada ilk sırada çıkma ihtimalini artacaktır.

O zaman ilgili ilgisiz her yerde link paylaşıp aynı anda 1000 tane sayfaya link veren(yapay) sitelere linklerimizi mi vermeliyiz?

Hayır. Çünkü yapılan faaliyet tamamen geçersiz bir spam faaliyeti olur. Linkleri beğenip başkaları paylaşırsa daha iyi olur. Ancak siz de abartmadan yüksek değerli başka bir siteden bağlantı alabilirsiniz.

Arama motorlarının önemsediği yüksek pr derecesine sahip siteleri tercih edin. Dmoz’a kayıt olmak zor ancak alabilirseniz değerli bir dış bağlantı olur sizin için. Üniversitelerin edu uzantılı sayfaları değerli sayfalar kabul edilir.

Bumerang’ a Kayıt Olun

Türkçe sayfalardan Tavsiye edeceğim kolay tanıtım yolu Bumerang’a katılmaktır. Mail adresinizle kayıt olarak site url nizi gönderin. Bronz, Altın, Platin şeklinde 3 değerlendirmeye tabi olacaksınız. İlk aşamada Bronz olarak seçilebilir. Yayınlayacağınız bumerang şablonları ile, sitenizi Google Analitics’e bağlayarak hurriyet.com.tr sayfalarına ziyaretçi gönderip üyelik tipinizi yükseltme olanağına sahipsiniz. Hürriyet sayfalarındaki hürlist listelerinden de size ziyaretçi gelecektir. Platin üyeliğe kabul edilirseniz o zaman da Yazar Kafe’ye konu ekleyerek çok sayıda ziyaretçi kazanabiliyorsunuz. Altın ve Platin üyeliklerde alacağınız teklifleri yayınlayarak gelir elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir